Formy płatności i przesyłka

Formy płatności i przesyłka

Szanowni Państwo, dokładamy wszelkich starań, by zakupy w naszym sklepie były proste, łatwe i wygodne. Przed dokonaniem zakupu zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym omawiamy szczegółowo dostępne formy płatności oraz informacje o tym, gdzie i w jakiej cenie wysyłamy przesyłki.

Formy płatności


Aby ułatwić Państwu zakupy w sklepie Pomidorlandia.pl udostępniamy cztery możliwości zapłaty za zamówiony towar:

1) Przedpłata na rachunek bankowy

Jest to klasyczne rozwiązanie spotykane w każdym sklepie internetowym. Po złożeniu zamówienia system automatycznie wysyła wiadomość e-mail zawierającą potwierdzeniemie zamówienia, wraz z numerem konta, na który należy wpłacić określoną w zamówieniu kwotę. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłka zamówionego towaru następuje w pierwszym możliwym terminie. Zostaje również wysłany e-mail z informacją o przyjęciu płatności i wysłaniu przesyłki. Minusem tej formy płatności jest opóźnienie w przelewach pomiędzy bankami, wynoszące około 24 godzin, a czas ten w niektórych przypadkach - szczególnie w weekend - może się wydłużyć nawet do 48 godzin. Jedynym odstępstwem od tej zasady jest przelew z innego konta w banku BZWBK, lub wpłata w oddziale tego banku, gdyż w takiej sytuacji środki zostaną zaksięgowane od w ciągu kilku minut.

Dane naszego konta bankowego można znaleźć w otrzymanej wiadomości e-mail, jak również na naszej stronie internetowej.

2) Dotpay

Dotpay to najpopularniejszy w Polsce internetowy system płatności natychmiastowych, pozwalający na szybkie płatności w trybie on-line, umożliwiający dokonanie płatności w preferowanej formie – czy to za pośrednictwem karty kredytowej Visa i MasterCard, szybkiego e-transferu, przelewu internetowego, czy też płatności gotówką lub telefonem komórkowym.

Szybkie przelewy są obsługiwane z następujących banków: mTransfer, Płacę z Inteligo, MultiTransfer, iPko, Przelew24 BZ WBK, Płacę z IKO, Płać z ING, Przelew z BPH, Pekao24 Przelew, Millennium Płatności Internetowe, Płacę z Alior Bankiem, Płacę z Citi Handlowy, r-Przelew Raiffeisen Bank, Meritum Bank Przelew, Pay Way Toyota Bank, Płać z BOŚ, T-Mobile Usługi Bankowe, Eurobank Płatności Online, Płacę z Idea Bank, Pocztowy24, Płacę z PBS!. Do tego system obsługuje karty płatnicze MasterPass, MasterCard, Maestro, Visa, Visa Electron, Diners Club, JCB:

Największą zaletą skorzystania z usług Dotpay jest niemalże natychmiastowe zaksięgowanie wpłaty i odnotowanie jej w naszym systemie. Jest to dużo sprawniejsze i wygodniejsze rozwiązanie, dzięki któremu można znacznie przyspieszyć realizację zamówienia. Więcej o systemie płatności internetowych Dotpay można dowiedzieć się na stronie internetowej.

3) PayPal

To największy i najpopularniejszy na świecie system płatności błyskawicznych. Z usług tej platformy korzystają największe firmy internetowe, np. eBay, Alibaba czy Amazon. System umożliwia płatność z własnego konta PayPal, oraz za pomocą kart kredytowych i płatniczych. Jedną z największych zalet tego systemu jest najwyższy poziom bezpieczeństwa.

4) Przesyłka pobraniowa

Umożliwiamy również złożenie zamówienia, za które zapłacisz listonoszowi przy odbiorze. Przesyłka tego typu wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 11 zł. Każde zamówienie pobraniowe jest weryfikowane telefonicznie przez obsługę sklepu.

Wysyłka w Polsce


Gdy tylko odnotujemy wpłatę na naszym koncie, natychmiast przystępujemy do realizacji Twojego zamówienia. Wysyłka następuje do 3 dni od zaksięgowania wpłaty, z zaznaczeniem, iż zamówienia złożone w weekend są wysyłane dopiero w poniedziałek. Przesyłki wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej, jako Polecony List Priorytetowy za potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu mamy pewność iż zamówienie dotrze do Ciebie w ciągu 1-2 dni. Przesyłki są bardzo dobrze zabezpieczane przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, a dodatkowo zaplombowane, by mieć pewność, że otrzymasz dokładnie ten towar, który został zamówiony. Koszt przesyłki jest zawsze stały i wynosi 8.90 zł, niezależnie od liczby zamówionych opakowań nasion. Koszt wysyłki sadzonek podany jest w katalogu sadzonek.
Przesyłkę można śledzić na bieżąco za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Wysyłka za granicę


Obsługujemy wysyłki do 28 państw europejskich oraz Izraela i Rosji, pełna lista: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.


Cena wysyłki jest stała, niezależna od ilości zamówionych przedmiotów i wynosi 17 złotych. Przesyłka jest nadawana jako list priorytetowy, rejestrowany, dzięki czemu można na bieżąco śledzić jej położenie w naszym systemie.